Lulu Lemon i Napoleon

 • Jak powiesz jakie ważne święto obchodzi się 11 listopada, będę przez tydzień ścieliła twoje łóżko - powiedziała Kura spoglądając na Przychówka 
 • W Polsce 11 listopada obchodzi się Narodowe Święto Niepodległości - wyrecytował Dzieciak


Od oblanego egzaminu minęły 3 lata, ale Matce jakoś miło się zrobiło, że dzieciak wie, iż 11 listopada jego ojczyzna obchodzi urodziny. Dumna z dzieciaka gotowa była dorzucić sprzątnie łazienki, gdy z rozbrajającą szczerością Przychówek wyrecytował:

 • W polskiej szkole mi powiedzieli
 • No tak polska szkoła - pomyślała Kura 

Zupełnie zapomniała o miejscu gdzie co tydzień dzieciak ciemiężony jest polską gramatyką i  zachęcany do czytania polskich klasyków.

Kura skłamałaby gdyby powiedziała, że Przychówek kocha to miejsce. Prawdę mówiąc szczerze go nie cierpi. Jednak gdyby nie polska szkoła nigdy nie nauczyłby się Inwokacji na pamięć, nie przeczytałby Latarnika i nie zaśpiewał Roty.

Gdyby nie polska szkoła nasz dzieciak nigdy nie poznałby rówieśnika przekonanego, że Napoleon był cesarzem Ameryki i dziewczynki, która bez kosztujących co najmniej 100 dolarów getrów Lululemon po prostu nie wychodzi z domu.

Udostępnij:

KOMENTARZE

7 komentarze:

 1. Początek "Inwokacji" - "Litwo ojczyzno moja" - nigdy nie zrozumiem dlaczego w szkołach mówią dzieciakom, że to Polskie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Karol oni wyjaśnią Ci to najlepiej : http://fraszki-ulotki.info/2015/08/litwo-ojczyzno-moja.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądry Przychówek, a i Kura - MAMA MĄDRA :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi miło, że mój wpis pomógł zrozumieć.
  :)
  Zapraszam częściej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ania zdziwienie Przychówka nie wynika z mądrości tylko z doświadczeń życiowych. Jak człowiek był w jednej klasie z dzieciakami, które nie ma mają ołówka, bo rodziców nie stać było na kupno to nabiera pokory i trochę innego stosunku do rzeczy.
  Chwalenie się spodniami nawet ze złota robi się niezrozumiałe podobnie jak odmowa pójścia do szkoły gdy w owych spodniach zrobiła się dziura.
  A fakt, że ktoś może podejrzewać Napoleona o to, że był cesarzem Stanów Zjednoczonych szczerze nas rozbawił. I chociaż chłopiec ma na imię inaczej to dla nas zawsze zostanie Napoleonem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. trochę rozumiem. jak widzę, to są naprawdę ekstra getry, wyszczuplające takie :)))))
  chociaz cena naprawdę przeraża :)

  OdpowiedzUsuń
 7. no cóż skoro do mądrości potrzebne sa getry Lululemon, kurcze! to co ja zrobie jak ich nie mam!
  głupia baba
  j

  OdpowiedzUsuń