Przemytnicy

 • Hallo, co to za przestój na blogu? - zapytała polska koleżanka z przedmieść Chicago
 • Od tygodnia tańczę na szmacie - powiedziała Kura i gotowa była zakończyć rozmowę 
 • To jakiś nowy styl? Wiesz ja też powinnam się trochę poruszać się przed świętami -  dopytywała
 • Żaden styl, tylko moja mama przyjeżdża, więc pucuję, wycieram i odkurzam na zmianę - powiedziała Kura
 • To zupełnie bezsensowne zajęcie. I tak się pobrudzi. Wolę iść na aerobic lub jogę - wyrecytowała i szybko się rozłączyła


Kura też by wolała iść na jogę lub aerobic, ale skoro życie to nie bajka trzeba było zakasać rękawy i posprzątać pod łóżkiem, za regałem i w pokoju Przychówka.

 • Masz oko jak celnik - syczał dzieciak, gdy Kura zmusiła go do pozbycia się za małych ubrań, wyrośniętych książek i połamanych ołówków
 • Celnicy czasem udają, że nie widzą co ludzie przewożą. Ja widzę wszytko - żartowała Kura i zaczęła się modlić by jej rodzinom udało się przewieźć grzyby z polskiego lasu i kozieradkę.

Wtedy jeszcze nie doceniała swoich rodziców, którzy jak prawdziwi przemytnicy grzybki poukrywali w butach, kozieradkę między majtkami, a maść na pryszcze pochowali do skarpet. Nawet miód z polskiej pasieki przywieźli. Miód zupełnie niecertyfikowany, więc w Stanach zakazany, ale za to najlepszy na świecie.

Udostępnij:

KOMENTARZE

7 komentarze:

 1. Kuro i ty tak na forum opowiadasz o rodzinnych przesteostwach :)

  Ps. czemu masc na pryszcze musiala przylecieć z Polski?

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawa dla przemytników! I radosnych Świąt dla Was wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 3. Też wolałabym na jogę :) A tak, w ogóle, Kuro- weź Ty się wreszcie za pisanie, co? Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prze bosko :)Pomysłowość Rodzicielska na różnych polach nieoceniona. Ranczo z Polski pozdrawia całą Rodzinę Kury. Moje święta pierwsze takie bez Mamy i w szpitalu. :(. Życzymy Wam Naj...lepszego na i od Święta, i z nadchodzącym Nowym Rokiem. Niech Wam się składa i wiedzie. Przychówek niech ma trafione prezenty i wciąż pozostaje dumą Kury i Żywiciela, niech rośnie w siłę wiedzy, elokwencji itp. Buziaki i ciepłe uściski.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma to jak Rodzice, zawsze wiedzą co dziecko potrzebuje i wiedzą najlepiej jak to przywieźć, nie m,ow Kuro, że grzyby przywieźli świeże?!
  Wesołych Rodzinnych Świat!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przemyt się udał, więc już nic nie mamy do ukrycia. Grzybki przyjechały w wersji suszonej, ale maść cynkowa na pryszcze Przychówka była jak najbardziej świeża ;) Nic tak nie goi stanów zapalnych na czole jak hinduskie mydło i polska maść stosowana w ilości hurtowej. Maść przjechała z Polski, bo zioła i maści nad Wisłą kosztują kilkakrotnie mniej niż w Stanach.
  Anonimowy z rancza pomyślimy po Twojej mamie przy wigilijnym stole, a Tobie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy -Dziękuje Całej Rodzinie Kury za pamięć :). Życzenia też chętnie przyjęte. Czekamy z utęsknieniem na kolejne odcinki pisania i tu i ówdzie.

  OdpowiedzUsuń